PageOverview.com
 

Websites, domains, hosts that links to carsekt.pl

Our database shows, that the website carsekt.pl is linked by a total of 6 websites.

 
Number of websites/domains displayed: 6
Results found: 6
 

Websites discovered:

Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja. Zwalczanie szkodników - Carsekt
http://pageoverview.com/website-report/carsekt.pl
Firma dezynfekcyjna - dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja. Zwalczanie szkodników drewna. Ozonowanie, fumigacja. Warszawa, Legionowo, Poznań, Bydgoszcz.
  • Google Analytics: 71948916-11
  • Google Plus Account: +carsektEU
Porewit - katalog stron internetowych
http://pageoverview.com/website-report/porewit.pl
Porewit należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Porewit to bóg słowiański czczony przez Ranów w Gardźcu na Rugii. Porewit znany jest z relacji Saksa Gramatyka, który wspomina posąg boga o pięciu głowach. Pod imieniem Puruvit wymienia Porewita także Knýtlinga-saga. Funkcje bóstwa pozostają niejasne. Stanisław Urbańczyk wywodził imię boga od prasłowiańskiego pora (siła). Imię bóstwa wiązano także ze sferą wojenną w formie Borzywit (mocny w boju), zaś Ch. Knauthe wywodząc imię bóstwa od słowa "Porywacz" wiązał jego kult z powodzeniem w wyprawach łupieżczych. Hipotezy te są mocno dyskusyjne ze względu na brak wzmianek o wojennych atrybutach bóstwa.
  • Google Analytics: 35541125-15
Maremil - katalog stron dla wymagających
http://pageoverview.com/website-report/maremil.pl
MAREMIL - to katalog wyłącznie wartościowych stron internetowych. Zapraszamy do dodania wpisu dotyczącego Państwa strony.
  • Google Analytics: 35541125-20
Porenut - katalog stron internetowych
http://pageoverview.com/website-report/porenut.pl
Porenut należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Porenut – bóg słowiański czczony w Gardźcu na Rugii przez plemię Ranów. Wedle relacji Saksa Gramatyka Porenut posiadał posąg o pięciu twarzach, z których jedną trzymał na piersi. Knýtlinga-saga wymienia Porenuta pod imieniem Turupit. Rola i znaczenie bóstwa pozostają niejasne. Jego imię tłumaczy się niekiedy jako "Pioruniec" wiążąc go z Perunem. Abraham Frentzel i Christian Knauthe wywodzili jego imię w formie Poroniec od słowa "poronić" i sądzili, że jego kult związany był z zawarciem związku małżeńskiego i poczęciem dziecka.
  • Google Analytics: 35541125-14
Mokosz - katalog stron internetowych
http://pageoverview.com/website-report/mokosz.pl
Mokosz należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi.Mokosz to bogini panteonu słowiańskiego, według części badaczy bogini deszczu, mokrej pogody i burzy (Łowmiański, Borovskij) lub hipostaza Matki Ziemi (Jakobson, Gieysztor). Być może partnerka Gromowładcy (Perun).Źródłosłów imienia bogini próbuje wywodzić się od prasłowiańskiego rdzenia mok-, oznaczającego "moczyć" i "mokry".Dniem tygodnia poświęconym Mokoszy był piątek.Kult bogini (Mokosz) został później zastąpiony kultem Matki Boskiej – kultem maryjnym i św. Piatnicy (Pietki, Paraskiewy), a także świętej Mokriny.W folklorze wschodniosłowiańskim Mokosz przetrwała pod postacią ducha domowego, w postaci kobiety z dużą głową, przędącego nocą wełnę i strzygącego owce. Zanim się pojawi, słychać warczenie kołowrotka. Zostawiano jej przy nożycach małą ofiarę z kłębka wełny, a przy świętach składano ofiary z żywności
  • Google Analytics: 35541125-12
Świętowit - katalog stron internetowych
http://pageoverview.com/website-report/swietowit.pl
Świętowit należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Świętowit to główne bóstwo czczone przez plemię Słowian połabskich – Ranów, zamieszkujące na wyspie Rugii w grodzie Arkona. Relacja duńskiego kronikarza, Saxo Grammaticusa zawarta w dziele Gesta Danorum podaje, że w tamtejszej świątyni przedstawiać boga miał posąg olbrzymiej, antropomorficznej istoty o czterech twarzach. W prawej ręce trzymać miał róg, który kapłan podczas świąt napełniał miodem w celu odprawienia wróżb. Atrybutem Świętowita był miecz, a świętym zwierzęciem biały koń, którym posługiwano się przy wróżbach przed wyprawami wojennymi; ruch konia lewą nogą miał oznaczać klęskę, prawą zaś zwycięstwo.
  • Google Analytics: 35541125-19
0.0071 // 2024-05-06 08:36:01
All Rights reserved 2018 © PageOverview.com